Co należy sprawdzić wybierając tanie loty?

Świat dzisiaj stoi przed nami otworem. Dzięki tanim liniom lotniczym, promocjom tych droższych oraz temu, że do wielu państw nie potrzeba wiz, coraz więcej podróżujemy.

  • W jaki sposób jednak, wybierając tani lot, nie wpaść w pułapkę dodatkowych kosztów?
  • Co należy sprawdzić, aby uniknąć przykrych niespodzianek?

Ceny w państwie, do którego podróżujemy

Okazuje się, że znajdujemy loty za śmiesznie niską cenę do pewnego miasta. Chcemy wtedy jechać tam. Jednak warto sprawdzić wcześniej ceny, które obowiązują w danym państwie. Może się bowiem okazać, że lot jest tani, ale koszta noclegu, jedzenia, komunikacji miejskiej są dla nas za duże.

Odległość miasta od lotniska

Nieraz samoloty tanich linii lotniczych lądują na lotniskach położonych za miastem. W związku z tym trzeba stamtąd dojechać do miasta busem, pociągiem albo taksówką. Jeżeli jednak odległość ta jest znaczna koszt takiego przejazdu może być dość znaczny. Warto tu napomknąć, że zazwyczaj najtańsze są busy.

Limit bagażu

To jest bardzo ważny punkt. Szukając lotów polujemy zazwyczaj na jak najniższą cenę. Tymczasem należy również przyjrzeć się liniom lotniczym, w których zamierzamy kupić bilety. A konkretniej temu, jaki bagaż można przewieźć za darmo. Zazwyczaj, w tanich liniach lotniczych, jest to bagaż podręczny wielkości średniej walizki ważący około 10 kg. Taki bagaż może nie wystarczyć, jeśli chcemy jechać na dwa tygodnie na wakacje do zimnego kraju. Ponadto czasem ten limit jest jeszcze mniejszy. A należy dodać, że dopłaty za nadbagaż są naprawdę wysokie.

Przesiadki

Warto jeszcze dodać, że jeśli lecimy z przesiadkami, warto, aby przerwa pomiędzy lotami wynosiła ponad dwie godziny. Oczywiście- niektórzy latają tak, że przerwa jest półgodzinna i dają radę. Niemniej jednak nie warto ryzykować i lepiej jest mieć trochę czasu w zapasie, gdyby samolot się opóźnił, gdybyśmy źle się poczuli i chcieli odpocząć. Warto jeszcze dodać, że wyszukiwanie lotów przez niektórych specjalnie wygląda tak, że wybierają oni loty z przesiadką np. po 8 godzinach, żeby w tym czasie zwiedzić daną miejscowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *