Co warto wziąć ze sobą na pokład samolotu?

Samolot to coraz chętniej wybierany środek transportu, dzięki któremu przebywanie długich dystansów jest możliwe w relatywnie krótkim czasie. Co warto wziąć ze sobą na pokład samolotu, aby podróż upłynęła bez problemów?

Wymiary bagażu podręcznego

Zanim zaczniemy pakować się na wyjazd, warto dokładnie sprawdzić wymiany bagażu podręcznego i jego wagę. W zależności od linii lotniczych te wartości mogą się od siebie różnić. Na przykład easyJet nie ma limitu wagowego, lecąc liniami LOT na pokład możemy wziąć 8 kg bagażu podręcznego, a w Ryanair 10 kg. Jeżeli limit bagażu podręcznego zostanie przekroczony, to linie mogą odmówić jego wzięcia na pokład lub będzie trzeba wnieść dodatkową opłatę za nadanie go jako bagaż rejestrowany. Warto więc podczas pakowania się sprawdzać, czy wymiary i waga się zgadzają z wymogami konkretnych linii lotniczych.

Co warto zabrać ze sobą na pokład samolotu?

Przygotowanie do podróży nie jest łatwe, ale jeżeli odpowiednio ją zorganizujemy, to z pewnością czas w samolocie upłynie szybko!

1. Woda i przekąski.

Wybierając się nawet w krótką podróż samolotem, warto mieć przy sobie wodę i przekąski. O ile wodę można wnieść na pokład tylko, jeżeli kupi się ją w strefie bezcłowej, to przekąski zazwyczaj można przywieźć z domu. Woda sprawdzi się, kiedy pojawi się uczucie suchości w gardle czy poczujemy się słabo.

2. Gumy do żucia.

Jeżeli jesteś przeziębiony lub to Twoja pierwsza podróż samolotem, to konieczne na pokład zabierz opakowanie gum do życia.

Są one pomocne podczas startu i lądowania, kiedy w uszach może się pojawić ostry ból wynikający z różnic ciśnienia. Żucie gumy, podobnie jak ziewanie, pomaga wyrównać ciśnienie.

3. Dobra książka.

Nic tak nie zajmuje, jak dobra książka! Jeżeli nie zmieści się ona w bagażu podręcznym, to możesz zabrać ze sobą też ciekawy magazyn lub czytnik e-book. Czytanie wciąga i zanim się zorientujesz, będziesz już na miejscu.

4. Słuchawki i dobra muzyka.

Na podkład samolotu warto zabrać ze sobą relaksującą muzykę i słuchawki. Do odtwarzania muzyki może służyć telefon komórkowy, ale należy pamiętać o tym, aby przed odlotem włączyć tryb samolotowy.

5. Turystyczna poduszka.

Krótka drzemka na podkładzie pomoże się zregenerować i odprężyć, chociaż spanie na siedząco nie jest najbardziej komfortowe, to turystyczna poduszka w kształcie litery U będzie sporą pomocą. Zabierając dmuchaną poduszeczkę oszczędzić dodatkowo sporo miejsca w bagażu.

Zabierając ze sobą te rzeczy na pokład samolotu możesz być pewny, że podróż minie bardzo szybko i przyjemnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *