Jak przygotować się do podróży samolotem?

Pomimo tego, że samolot jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu, warto się dobrze przygotować do podróży. Co zabrać, jak się ubrać i kiedy wyjechać na lotnisko – o tym wszystkim poinformuje niniejszy artykuł.

Co zabrać ze sobą

Bagaż inaczej będzie się prezentować, kiedy podróżuje się z dzieckiem i inaczej, kiedy leci się samemu. Niemniej warto zabrać tylko niezbędne przedmioty, by bagaż zajmował możliwie jak najmniej miejsca.

Warto pamiętać o tym, że luki bagażowe nie są zbyt przestronne, a pod fotelem też niewiele się zmieści. Nie można natomiast zapomnieć o komforcie podczas lotu, który może zapewnić krem nawilżający, biorąc pod uwagę to, że klimatyzowane powietrze jest dość suche.

Sprawdź także: 4 porady jak praktycznie zepsuć sobie weekend we dwoje

Warto też zabrać zatyczki do uszu, opaskę na oczy, a także gumę do żucia, której żucie pomaga w trakcie startu i lądowania, mianowicie powoduje że nie zatykają się uszy. W podręcznym bagażu przydatny może być też żel antybakteryjny, którym można umyć ręce bez konieczności wstawania z fotela.

Jak się ubrać do samolotu

Dobierając strój na czas podróży samolotem, warto kierować się przede wszystkim tym, w czym dana osoba będzie czuć się komfortowo i wygodnie. Zdecydowanie więc lepiej założyć luźne, dresowe rzeczy, w których łatwiej będzie można znieść trud podróży, zwłaszcza jeśli będzie miała ona potrwać ładnych kilka godzin.

Ubranie powinno być nie tylko lekkie i wygodne, ale również takie, by ułatwiało przejście przez bramkę, dlatego lepiej zrezygnować z odzieży z metalowymi elementami, w tym z paska do spodni.

Kiedy wyjechać na lotnisko

Przygotowanie do podróży nie mogłoby się obejść bez zaplanowania wyjazdu. Na lotnisko warto wyruszyć samochodem nawet dwie godziny przed planowanym wyjazdem. W ten sposób nawet korki, czy awaria pojazdu nie przeszkodzą w dotarciu na miejsce na czas.

Jak również: Pięć rzeczy, które należy sprawdzić przed podróżą za granicę

Szybszy dojazd na lotnisko ma wiele zalet: można zważyć bagaż główny na taśmie przy stanowisku gdzie nie odbywa się odprawa i w ten sposób sprawdzić, czy nie jest on za ciężki. Przyjeżdżając wcześniej można też wymienić walutę, chociaż trzeba liczyć się z tym, że kurs na lotnisku nie będzie tak korzystny jak w kantorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *